000

دوشنبه، بهمن ۰۳، ۱۳۸۴

جام زهری دیگر در برابر مسئولین نظام


جام زهری دیگر در برابر مسئولین نظام !

اخبار ناخوشایندی که از همه جا به گوش میرسد حاکی از بحرانی شدن اوضاع برای تنبیه سردمداران حکومت ایران است .

به گوشه ای از این اخبار توجه کنید :

بانک يو بی اس سوئيس که بزرگترين بانک اروپا از نظر دارايی است، به دليل آنچه ريسک اقتصادی خوانده، تصميم گرفته است کليه مبادلات پولی خود با جمهوری اسلامی را متوقف کند.
بی بی سی

علی لاریجانی دبیر شورای امنیت ملی گفت: برای حل معضلات بین المللی راه گفت وگو را سازنده می دانیم و به دیگران هم توصیه می کنیم این مساله را ادامه دهند.
آفتاب

غرب تقاضای ایران را برای مذاکره نپذیرفت
روز

فرار شرکت های اروپایی از ایران
آفتاب

موسوی خوئینی ها : ایران در دشوارترین شرایط 27 سال گذشته قرار دارد
پیک نت

يک کارشناس "امنيت ملي" مصاحبه اي با سايت بازتاب ـ متعلق به سردار محسن رضايي ـ انجام داد که اين تيتر از آن استخراج شد: "خطر حمله نظامي آمريکا جدي است."

دو سايت خبري انتخاب و بي بي سي فيلتر شدند

اين هفته خانم رايس به چين خواهد رفت و وزير خارجه فرانسه، سفر ناتمام خانم مرکل به روسيه را با سفري به قصد تکميل اجماع جهاني پي خواهد گرفت. فرانسه اي که به سرعت از مانعي بين ايران و آمريکا به متحد ايالات متحده تبديل شده است تا جايي که رئيس جمهور آن ـ ژاک شيراک ـ با لحني تند و بي سابقه از کاربرد بمب اتمي عليه دولت حامي تروريسم سخن گفت.
روز

شيرين عبادی:علیرغم انتقادها از حکومت ، ملت ایران یکپارچه در برابر تهاجم خارجی خواهد ایستاد

ايران تصميم گرفته است براي مقابله با تحريم‌هاي احتمالي سرمايه‌هاي ارزي خود را از بانك‌هاي اروپايي خارج كرده و به كشورهاي امن‌تر منتقل كند

اصرار مسئولین در تهدید غرب مبنی بر بالا رفتن قیمت نفت در صورت حمله نظامی به ایران
( مگر در صورت وقوع جنگ ایران توانایی صدور نفت را خواهد داشت ؟ این تهدید
فقط و فقط برای ارعاب مردم دنیا از گران شدن نفت ست )


آقای آصفی با بيان اينکه ايران 'نگرانی' از ارجاع به شورای امنيت ندارد، گفته است کسی که منطق داشته باشد از گفتگو پرهيز نمی کند.!!
" اين طور نيست که اروپا فکر کند فشار می‌آورد و به نتيجه دلخواه خودش می‌رسد. اگر قرار باشد تاوانی داده شود، اروپا هم تاوان خواهد داد."
وی همچنين اعلام کرده فناوری هسته‌ای صلح آميز ايران در خدمت کشورهای منطقه و جهان اسلام است.
بی بی سی

سفر رئیس جمهور به سوریه که در راستای یافتن متحدینی با وفا صورت گرفته تا در صورت شروع جنگ بتواند ایران را همراهی کند اما گویا بشار اسد در جلسه ای خصوصی به احمدی نژاد گفته :
کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی ، بالام من خودم موندم چطوری فرار کنم !

آقای آصفی هم در حالی که دو دستی میز خطابه را چسبیده بود تا لرزش اندامش هویدا نباشد ، عدم ترس دولت از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت را نوید داد و استدعا نمود تا غرب به میز مذاکره بازگردد.
اگر مطالب پیشین این وبلاگ را خوانده باشید ، در مطلبی در مورد وقوع جنگ نوشته بودم ، همیشه ایران در ابتدا پیشنهادات خارجیان را رد نموده و با تمام قوا عربده میزند و فحاشی میکند اما به مجرد اتمام مهلت و از دست رفتن فرصت ، شروع به پذیرش خواسته هایی میکند که دیگر از نظر غرب فرصتهای سوخته قلمداد میشود . آنروزهایی که دنیا به ایران هشدار میداد ، رئیس جمهور بی فکر ایران ، دم از توانایی اداره و تمایل برای رهبری دنیا میزد .

وقتی رهبران جهان نگرانی خود را از دولت خشونت طلب ایران ابراز نمودند ،دولت اعلام نمود راه نواب صفوی را در دنیا دنبال میکند ( نواب صفوی بنام اسلام ، دشمنان دین را ترور کرد .

لاریجانی که صحنه جهانی را با کلاس مرور ضرب المثل های فارسی اشتباه گرفته بود ، در پاسخ به هر قطعنامه ای که ایران را منزوی تر میکرد ، شعارهای وقیحانه باند احمدی نژاد را در قالب تمثیل بیان مینمود تا عجز خبرگزاریها را در ترجمه شاهد باشد . اکنون به سادگی و وضوح تمام استدعا دارد تا غرب بار دیگر سر میز مذاکره حاضر شود .

بهرحال مشخص بود که باند احمدی نژاد برای استقرار کامل خود بر همه دستگاههای حکومتی نیاز به ایجاد وضعیت بحرانی دارد تا هم مردم را ازتوجه به شعارهای داده شده برحذر دارند و هم بتوانند صدای مخالفین را خاموش کنند


اکنون که غرب راههای مقابله با ایران را بررسی میکند ، دقیقه نود مسئولین فرا رسیده ، اما آیا اینبار نوشیدن جام زهر منجر به عدم تعرض خارجی خواهد شد یا زهر نابودی اینان را دنبال میکند ؟

Farhad Heyrani

هیچ نظری موجود نیست:

Free counter and web stats