000

یکشنبه، تیر ۱۱، ۱۳۹۶

باخت استقلال در فصل نقل و انتقالات

در فصل فوتبالی قبل ، استقلال در 4 ناحیه ضعف مفرط داشت ء ساختار دفاعی ، دفاع راست ، دفاع چپ و البته بازیسازی که این آخری استقلال را مجبور می کرد بیش از نفوذ از مرکز خط دفاعی تیم حریف ، دل به شورع مجدد ها ( مثل ضربات آزاد و کرنرها ) ببندد..
در فصل نقل و انتقالات استقلال دو مهره خوب برای بازیسازی به خدمت گرفته  البته مهره های بسیار خوبی هم در سایر نقاط اما هیچ فکری برای دو دفاع کناری چپ و راست نکرده !
اگر وریا غفوری مانند سال گذشته مصدوم شود ، چه کسی بار جناح راست را بر دوش خواهد کشید ، یادمان نرود خسرو حیدری دیگر کارآیی گذشته را ندارد و نمی تواند ضمن بازی در دفاع راست ، وظیفه نفوذ و ارسال های از کناره را هم در طول 90 دقیقه بعهده بگیرد.
در سمت چپ دفاعی هم استقلال یعقوب کریمی را باز هم حفظ کرد تا بازیکن دیگری را به خدمت نگیرد ، خود منصوریان بهتر از هرکس دیگری می داند ، یعقوب کریمی برای دفاع چپ ساخته نشده و اصلا در اندازه های استقلال نیست و نهایتا باید بعنوان هافبک یا ویگر چپ به خدمت گرفته شود. حیف شد که شایان مصلح سر از تیم رقیب درآورد !
در بخش ساختار دفاعی ، استقلال با داشتن 4 هافبک دفاعی بسیار توانا ، می تواند این نقیصه را برطرف کند ، بشرطی که چیدمان و تاکتیک تیم اجازه بهره بری از این بازیکنان را بدهد..
تیم استقلال برای یک فصل چیده شده و هرچند بازیکنان پا به سن گذاشته استقلال قراردادهای دو و سه ساله دارند ، باور نمی کنم همه این بازیکنان بتوانند برای دو فصل در خدمت تیم باشند.
نکته دیگر اینکه هواداران استقلال باید خود را آماده تعویض هایی کنند که  نه برای تغییر تاکتیک ، که بجهت خستگی بازیکنان انجام خواهد شد و این یعنی محدود شدن امکان اجرای برنامه های جایگزین در زمانی که تیم در بازی به بن بست می خورد.
ترس دیگر من از اجرای تاکتیک سال گذشته است ، دفاع متمرکز و پرتعداد و در صورت تصاحب توپ ، یورش به دروازه حریف با تعداد زیاد که این نوع تاکتیک فقط از عهده تیمی بر می آید که بازیکنانی جوان در  زمین داشته باشد ( مثل آلمان در جام جهانی 2010 در افریقای جنوبی ) .

هیچ نظری موجود نیست:

Free counter and web stats