000

پنجشنبه، مهر ۱۷، ۱۳۹۳

حمایت (غیر) مستقیم غرب از داعش !

داعش گروهی ست تروریستی که با خشونت منزجر کننده خود ، تقریبا تمامی جهان را علیه خود متحد کرده ، اما چگونه ست که این گروه همچنان مناطق تحت امر خود را گسترش می دهد ؟
ابوبکر البغدادی رهبری ست زیرک ، او با سوء استفاده از نفرت جوانان مسلمان از غرب وجوانان سرخورده غربی از حکومتهایشان ، داعش را تبدیل به پایگاهی کرده برای جذب نیروهای جنگ طلب و پرشوری که عقده ها و انرژی خود را با بریدن سر انسانها خالی می کنند.
این گروه که مدعی حکومت اسلامی ست حتی از سوی مسلمانان هم طرد شده .جالب ست بغدادی در حالی مدعی حکومت اسلامی ست که فعالیتش نمونه ای بارز از فتنه گرانی ست که در قرآن حکم به قتل آنها داده شده . بنا بر آیه 193 سوره بقره ( قرآن ) : 
وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ "
در قرآن فتنه پلیدتر از قتل ست و باید آنرا دفع نمود . فتنه در آیات قرآن به معنی طغیان ( حمله ) گروهی ست که مسلحانه به کشوری حمله می برند و ضمن برهم زدن امنیت و آسایش مردم ، مردان را می کشند و زنان را اسارت می گیرند . یعنی دقیقا همان کاری که داعش در عراق انجام میدهد ، در چنین موقعیتی بر مسلمانان واجب ست تا با فتنه گر مقابله کنند و آنها بکشند.
حال بجای آنکه با داعش چنان برخورد کنند که سلاحش بر علیه او بکار رود ، به نفع او وارد عمل می شوند !
تمام تلاش داعش برای جذب مخاطب و نیرو بر اسلامی بودن آنهاست تا اعمال وحشیانه خود را توجیه کنند .
در چنین شرایطی دستگاه های تبلیغاتی غرب ناخواسته (!) به عوامل تبلیغاتی داعش تبدیل شده اند .
نفرت غرب از اسلام دلایل واضحی دارد  اما نکته قابل تامل این ست که غرب پس از گذشت سالها هنوز از تجربه بدست آمده درس عبرت نگرفته ، آنها هنوز تصور می کنند با تبلیغ علیه اسلام بعنوان دینی تروریست پرور می توانند اعتقاد هزار ساله مسلمانان را از این دین برگیرند . تلاشی که منجر به نفرت و بی اعتمادی مسلمانان از غرب شده و در حالت تهاجمی  ، عاملی برای انتقام !
به اعتقاد من همه ادیان زمینی هستند ، انتقاداتی جدی بر همه ادیان و آیین ها وارد ست اما مهم نحوه بیان این انتقاد هاست . چگونه باید باور نمود با توهین ، تحریف و تشر و تهدید می توان تعصب و ایمان مومنی را از خدایش گرفت ؟!
نکته ای که غرب متوجه نشده و بدلیل ترس از افکار اسلامگراهای تندرو به آن دامن می زند این ست که مسلمانان همچون همه معتقدان و مومنان ( ادیان دیگر ) به خدای خود عشق می ورزند و آیین خود را الهی می دانند ، الهی بودن به معنی آن ست که قوانین دینی را برتر از تفکرات سیاستمداران می پندارند و مسلما برای جلب رضایت خاطر سیاستمدارانی که کشورهای اسلامی را سالها مورد تجاوز قرار داده و مسلمانان بسیاری را ( ظاهرا تنها) بدلیل مسلمان بودن کشته اند ( در لبنان ، بوسنی ، اسراییل ، غزه ، افغانستان ، عراق و...) ، از آیین خود دست برنمی دارند و بهشت خدا را به وعده های همیشه توخالی سیاستمداران  نمی فروشند ؟!

آنچه که من همراهی غرب با داعش می خوانم همین نکته ظریف ست که گویا غرب تعمدا به آن می پردازد تا داعش را به اسلام پیوند زند و وحدت جهانی را علیه هردو برانگیزد تا به خیال خود ، از شر هر دو راحت شود . ( هدفی که متاسفانه مخالفان جمهوری اسلامی هم دنبال می کنند تا جمهوری اسلامی را با اسلام پیوند زنند تا از دید خود هردو را بیکباره دور ریزند و هنوز اندر خم یک کوچه اند ).
داعش تلاش می کند تا زیر پوشش نام دین رشد کند و نیرو بگیرد . غرب هم بدون دریافت کارمزدی ، بر اسلامی بودن این گروه تاکید می کند تا به دستگاه تبلیغاتی داعش تبدیل شود .در تمامی کشورهای غربی ، نام داعش را بدون پسوند اسلام ذکر نمی کنند .تروریستهای القاعده را بنام اسلامگرایان معرفی می کنند در صورتی که همین غرب در مواجهه با تروریستهای دیگر ادیان کاملا محتاطانه برخورد می کند و تلاش بسیار دارد تا نامی از گرایش ها و انگیزه های آنان به میان نیاورد . نمونه بارز آن در برخورد با مسئله استقلال طلبان ایرلند ( شین فن ) مشاهده شد . 
ارتش جمهوری خواه ایرلند را که با هدف کوتاه کردن دست پروتستان ها ( ی انگلیسی ) از ایرلند ( کاتولیک نشین )  بوجود آمده بود را گروهی جدایی طلب و در محترمانه ترین شکل ، استقلال طلب نامیدند ، یعنی آنها را از بستر مذهب به گستره سیاست سوق دادند و خبرگزاریها همواره از آنان بهمین عنوان نام می بردند . هیچگاه گفته نشد که ارتش استقلال طلب کاتولیک یا جدایی طلبان کاتولیک !
در مورد تروریست نروژی بیش از انگیزه مذهبیش از نا بسامانی روحی او سخن رانده اند .

برای استقرار صلح و برطرف نمودن تنش در منطقه ، باید گروه های جنگ طلب را از نظر تبلیغاتی خلع سلاح کرد . باید به مسلمانان اطمینان داد هیچکس بدنبال حذف خدایشان نیست و مزاحم عبادتشان نخواهد شد .
چگونه می توان باور کرد که اگر به مومن و متعصبی بگوییم همفکران تو  تروریست هستند و باید آنها را کشت ، آنها با کمال میل ما را در نابودی همکیشانشان یاری کنند !
دقیقا اشتباهی که مخالفان جمهوری اسلامی هم مرتکب می شوند تا جمهوری اسلامی به جامعه مسلمان ایرانی بگوید اگر اینان بیایند قرآن و ائمه و اسلامتان را از شما میگیرند. دین اسلام معتقدان خود را به بردباری و رنج عادت داده .مراسم عبادی همچون روزه و روضه ، مسلمانان را به عبادت در سختی ها و ریاضت ها ترغیب میکند و طبیعی ست که مومنان چنین دینی ترجیح دهند سختی ها را به جان بخرند مبادا گوشه ای دینشان به خطر افتد .

قدم اول در ایجاد ثبات و صلح جهانی ، احترام متقابل به عقاید یکدیگر ست . طبیعی ست که متجاوزان و اغتشاشگران تلاش میکنند اهداف خود را بگونه ای توجیه کنند که نزد دیگران مقبول واقع شود . 
کاش خبرگزاریها  از ذکر پسوندهایی که مردم بسیاری را ( علیرغم میلشان ) به گروهی خاص پیوند میزند ، خودداری می کردند .این عمل بیش از آنکه باعث بی ایمانی مسلمانان شود ، عاملی خواهد شد برای نفرت مسلمانان از غرب و ایجاد چالش در صلح و ثبات جهانی .

هیچ نظری موجود نیست:

Free counter and web stats