000

چهارشنبه، دی ۱۸، ۱۳۹۲

به کجا چنین شتابان!

خبرهای این هفته را مرور کنیم تا ببینیم جمهوری اسلامی چگونه بی پروا و سریع همه را به ورطه فساد و نابودی کشانده :

1. بابک زنجانی بازداشت شد . بسیجی بستر اقتصاد دقیقا همان راهی را طی کرده که بسیجیان رهبری پیش از این رفته اند اما با کنار گذاشته شدن احمدی نزاد و موعد تسویه حساب با او ، پای یارانش یکی یکی به اوین باز می شود .
گفتنی ست که بر اساس تحلیل های رسانه ای ، بابک زنجانی عاملی برای تشدید تحریم ها بود تا بتواند اندوخته خود را چندین برابر کند ، تحریم هایی که با جان و زندگی مردم ارتباطی مستقیم دارد !

2.قوه قضاییه در پی جلب بازداشت احمدی نژاد . به فساد و قانون شکنی های احمدی نژاد رسیدگی خواهد شد !

رییس مرکز تحقیقات ایدز اعلام کرد آمار ایدز و هپاتیت بین کودکان کار بسیار وحشتناک ست !


9. کاهش سن روسپیگری ( کودکان تن فروش )

و اضافه کنید تداوم تخریب آثار باستانی باقیمانده از تمدن ایرانیان ، تخطئه فرهنگ ایرانیان ، وضعیت اسفبار اقتصادی ، گسستگی های اجتماعی ، فساد و فحشا بین مقامات ( که گویی چنان عادی ست که حتی فیلم های آن در اینترنت پخش شده ) ، حمایت دایمی از گروه های تروریستی ، مشارکت در کشتار مردم سوریه .....
کشوری که روزی بزرگترین دشمنش ( روم باستان ) اعتراف نموده  که ایرانیان دروغ نمی گویند ، امروز مردمش شرمگین از حکومتی هستند که جز دروغ و فساد و فحشا و اختلاس و دزدی و قتل چیزی برای عرضه ندارد و چنان بنظر می رسد که کشوری که مفتخر بود به اعلام اولین منشور حقوق بشر جهان ، شاید آخرین کشوری باشد که التزام خود را به حقوق بشر اعلام خواهد کرد .

در چنین فضایی که از هر سو فقط اخبار سیاه تهی شدن و نابودی ( در تمامی بسترها ) به گوش میرسد ، امید به چه آینده ای می توان داشت .
گویی مسئولین جمهوری اسلامی تنها به فکر سودبردن از فرصت اندکی که در اختیار دارند می باشند و برای حیف و میل کردن باقیمانده آنچه باقی مانده ، تلاش می کنند تا با حذف رقبا و کسر هزینه هایی که سودی برایشان ندارد ( حتی اگر این هزینه ها صرف بهداشت و درمان یا بهبود وضعیت معیشت مردم باشد ) هرچه می توانند بربایند که شاید فردایی در بین نباشد .

جالب ست که در این میان سخنگوی وزارت امور خارجه از ایرانیانی که به خارج فرار کرده اند دعوت نموده تا به وطن برگردند . آقای قشقایی فرموده : ما ممنوع الورود نداریم ، همه ایرانیان می توانند به ایران برگردند اما البته چنانچه در خارج از کشور جرمی مرتکب شده باشند در ایران بازداشت خواهند شد .
در همین رابطه آقای اژه ای اشاره داشته که همه ایرانیان می توانند به ایران برگردند اما کسانی که علیه نظام فعالیت کرده اند بازداشت خواهند شد !

شاید تنها کورسوی امید از شنیدن اینهمه اخبار ناامید کننده آن باشد که هرگاه حکومتی دیکتاتوری به انتهای راه می رسد ، همراهان حکومتی فشار را مضاعف می کنند ، به رسوا کردن خودی ها می پردازند ، اعدام ها ، شکنجه و زندانی کردن مردم افزایش می یابد ، تا نشان دهند که حتی خود از آینده خودواهمه دارند !
بدنه حکومت سست شده ، خامنه ای حتی نزد هوادارانش اعتباری ندارد ودور نیست زمانی که بدست فرماندهان سپاه کشته شود تا حکومت نظامیاعلام کنند و پشت پرده ای ها به صحنه بیایند .( آخرین حربه حکومتهای مستبد برای خاموشی مردم ) 

۶ نظر:

ناشناس گفت...

کاملا درست میگی

ناشناس گفت...

مواظب خودت باش ، پات میرسه یه روزی اینجا

خلیل گفت...

سلام،

بالاخره باید راهی پیدا شود.

کریم گفت...

وبلاگ شما در ایران فیلتر شده ، کاش این مطالب را در جای دیگری هم انتشاد بدید

سیاوش قشقایی گفت...

من سالهاست مطالب شما را دنبال میکنم ، ممنونم از آگاهی رسانی شما ، متاسفانه بدلیل فیلتر بودن وبلاگتان نمی توان پیام گذاشت ، من با استفاده از فیلترشکن داریوس نهایتا امروز موفق شدم پیامی بگذارم ، لطفا اعلام کنید در چه سایت هایی مطلب می نویسید .

mohsen گفت...

Aghaye heyrani , shoma ba ki moshkel dary , ahmadi nejad rafteh , ageh ba hokumat moshkel dary keh wel matali chon anha hameh ro sar be nist mikonand , pas behtareh ba hamin rohani besazi ta shayad waziat behtar besheh

Free counter and web stats